Pielgrzymka nauczycieli do Ravensbrück

 

Drodzy Nauczyciele! Czcigodni Duszpasterze Nauczycieli! Szanowni Pracownicy Oświaty!

13 czerwca mija kolejna rocznica beatyfikacji 108 męczenników II wojny światowej, wśród których znalazła się bł. Natalia Tułasiewicz. Zginęła ona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Zapraszam Was wszystkich w sobotę 13 czerwca na Narodową Pielgrzymkę Nauczycieli i Pracowników Oświaty do tego miejsca męczeńskiej śmierci naszej Patronki. Organizuje ją KSOiW NSZZ „Solidarność".
O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. w Bunkrze, w czasie której będziemy dziękować za życie naszej Patronki oraz dar beatyfikacji. Za Jej wstawiennictwem będziemy prosić o łaski dla polskiej szkoły. Po Eucharystii będzie miało miejsce złożenie kwiatów przy Monumencie Kobiety Niosącej, a następnie można będzie zwiedzić Miejsca Pamięci Ravensbrück. Zakończenie uroczystości przewidziane jest na godz. 15.00.
Niech nasze pielgrzymowanie będzie nie tylko wyrazem wdzięczności za osobę bł. Natalii Tułasiewicz i jej świadectwo życia, ale również czasem umocnienia nas w misji edukacyjno-wychowawczej, którą musimy podejmować w trudnych dla polskiej szkoły czasach. Polecając Was opiece naszej błogosławionej Patronki z serca błogosławię.

Andrzej Przybylski
Delegat Konferencji Episkopatu Polski
ds. Duszpasterstwa Nauczycieli
Katowice, dnia 5 maja 2026 roku

KSOiW Nszz „Solidarność" organizuje dla chętnych dojazd ze Szczecina spod dworca PKP.
Zgłoszenia do 29 maja do g. 15.00. tel. kontaktowy 600 27 97 99 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.